Diyabet Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Belge Takdim Töreni Gerçekleştirildi
05 Nisan 2022

İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde “Diyabet Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” tamamlandı.
28 Şubat- 25 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ve teorik bilgiler yanında pratik uygulamaları da içeren eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları bugün düzenlenen törenle takdim edildi.
İzmit Seka Devlet Hastanesi konferans salonunda gerçekleşen programa Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Ahmet Sarıışık, Başkan Yardımcıları Dr. İnci Sobi ve Dr. Serhat Karatepe, Hastane Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç, ilimizdeki bazı kamu hastanelerinde görevli başhekimler, idareciler, hekimler ve sağlık personelleri katılım sağladı.
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe sağlık bakım hizmetlerinde kaliteyi arttımanın bu tarz eğitim programlarından geçtiğini vurguladı, hemşirelik mesleğinin devamlı güncellenmesi gereken bir meslek grubu olduğunun altını çizdi.
Efe’nin ardından konuşan Hastane Başhekimi Dr. Tunç ise böylesine önemli bir eğitimin İzmit Seka Devlet Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve ekibine teşekkürlerini iletti.
Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan ise programda gerçekleştirdiği konuşmasında eğitim programlarının önemine dikkat çekti.
Önümüzdeki dönemde İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu tarz eğitim programlarına ağırlık verileceğini aktaran Pehlevan programların amacının profesyonelliğin arttırılmasını, kalite ve hizmet verimliliğinin yükseltilmesi ve geliştirilmesini olduğunu kaydetti.
Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve protokol üyeleri tarafından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.
x