Ücretsiz İlaç Danışma Merkezi İle Hastalar İlaç Kullanımı Konusunda Bilinçleniyor


İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde, İlaç Danışma Merkezi Eczacı kadrosu yenilendi. Hastane Eczacılarından Betül Akçay’ın getirildiği merkezde, hastalara ilaçlarını nasıl kullanmaları ve ilaçlarını kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği, ilaçlarının etkileri - olası yan etkileri, hangi durumlarda hekime/eczacıya başvurmaları gerektiği, ilaçlarının saklama koşulları ve ilaç uygulama yöntemi detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Hasta, İlaç Danışma Merkezi’ne başvurduktan sonra kullandığı tüm ilaçların bilgilerini eczacımıza vererek ilaç-ilaç ve ilaç-besin etkileşimleri karşılaştırmalı olarak değerlendirilir. Konu ile ilgili bilgi aktaran Eczacı Betül Akçay ’’İlaç danışma merkezimiz yaklaşık bir yıldır sağlık tesisimizde faaliyet göstermektedir. Hastaların mevcut ilaç tedavisinden en iyi  düzeyde yararlanabilmesi için hasta eğitimi ve izlemi yapıyor, gerekli olduğunda hekimler ve diğer sağlık mesleği mensuplarıyla temas halinde bulunuyoruz. Hastalarımıza  ilaçları hakkında bilgi vermenin yanı sıra, kullandıkları tıbbi cihazlar (nebülizatör, inhaler vs.) egzersiz, diyet, hijyen gibi konularda duyabilecekleri gereksinimler için destek oluyor, gerektiğinde hastayı hekime yönlendiriyoruz. İlaçları hakkında detaylı bilgi almak isteyen tüm hastalarımızı , ayaktan ya da yatan hasta veya hasta yakını, ilaç danışma merkezimize bekliyoruz’’ dedi.

ÜCRETSİZ İLAÇ DANIŞMALIĞI İLE İLAÇLAR BİLİNÇLİ KULLANILACAK

Hastalar ve hasta yakınları hiçbir ücret ödemeden, poliklinik kaydı almadan, haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde İlaç Danışma Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler. Eczacılarımız tüm vatandaşlarımıza ( Hastanede muayene olan – olmayan ) hasta-hastalık ayırt etmeksizin ilaç danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© İzmit Seka Devlet Hastanesi 2018